W dniu dzisiejszym w naszej szkole było już bożonarodzeniowo: Świętowanie rozpoczęliśmy Jasełkami, które przygotowała klasa 2a wspierana Patrycją (Maryja) i Danielem (Józef). Wszyscy widzowie zgodnie orzekli, że oboje pasowali idealnie do tych ról, a specjalnie pielęgnowana na dzisiejszy dzień broda Józefa wzbudzała podziw. Pozostali aktorzy też stanęli na wysokości zadania. Jasełka rozpoczął świąteczny taniec dziewczyn z 2a. Następnie w scenie pierwszej żywiołowo rozmawiające diabły (Iga, Werka, Klaudia i Kasia) z Lucyferem (Ksawery) wprowadziły nas w tematykę, a Anioł (Klaudia) przeprowadził nas do tego, co w świętach Bożego Narodzenia najważniejsze. Życzymy, by te święta wniosły w Wasze życie pokój, radość i miłość, i wyzwoliły w Was pokłady dobra, tak jak narodzony Jezus z Jasełek wyzwolił dobro w burmistrzu (Krzysztof), murarzu (Kacper), nauczycielce (Karolina), lekarzu (Szymon), taksówkarzu (Marcin) i policjancie (Piotr). Filip złożył śpiewająco życzenia piosenką "Dziś nadzieja rodzi się", uzupełniła je Pani Dyrektor, życząc wszystkim miłości, zdrowia i pokoju. Wszystkim aktorom gratulujemy występu i dziękujemy, że zechcieli uświetnić nasze szkolną wigilię swoim występem.

Podziękowania kierujemy też w stronę szkolnego zespołu muzycznego. Piosenka "Świeć gwiazdeczko nasza świeć" wprowadziła w przedstawienie dziecięcą radość.

We wszystkich klasach sami przygotowaliśmy (a były to pyszności), sami zjedliśmy (z wielkim apetytem), złożyliśmy sobie życzenia (realne i te mniej), mikołajki rozdały prezenty (oczekiwane z wielką niecierpliwością), miło spędziliśmy czas w swoim i nauczycieli towarzystwie.

JoyeusesFetes2gif

więcej zdjęć

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!