Zgodnie z programem nauczania historii w klasie I w poniedziałek 20 marca klasy : Ic i Id wybrały się pod opieką p. prof. Suskiej i p.prof. Szparagi na 2 lekcje muzealne do Muzeum Powstania Warszawskiego. Były one poświęcone tematyce „Akcji bojowych powstania” i „Udziałowi ludności cywilnej w powstaniu warszawskim”. Prowadzący, poza wykładem stosowali urozmaicone metody, pokazując eksponaty i pamiątki związane z tematem zajęć. Całość trwającej 1,5 godziny lekcji została podsumowana wypełnieniem przez uczestników kart pracy. Bardzo interesujące w swojej formie i treści warsztaty przyniosły naszym uczniom wiele informacji i umiejętności związanych z ich poszukiwaniem. Współpracę z MPW planujemy kontynuować również w przyszłym roku, gdyż interaktywne, ciekawe zajęcia podnoszą w znaczący sposób poziom wiedzy historycznej naszych uczniów.

Marek Szparaga

20170320 115712  nowe

 więcej zdjęć

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!