Uczniowie XXV LO wzięli udział w IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego, wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Celem Tygodnia Konstytucyjnego było przybliżenie uczniom zagadnień prawa oraz doniosłej roli konstytucji.

Grupa naszych uczniów miała okazję uczestniczyć w wykładzie prof. M. Matczaka, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, który w pasjonujący sposób opowiadał o źródłach prawa.

09.01.2018 w naszej szkole odbyło się posumowanie Tygodnia Konstytucyjnego – gościliśmy uczniów i nauczycieli z XXVI LO, przedstawicieli Stowarzyszenia oraz byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, sędziego Jerzego Stępnia, który przedstawił bardzo ciekawą koncepcję roli obywateli w państwie, walcząc z fałszywymi wyobrażeniami państwa oraz zachęcając do współpracy i niwelowania podziałów i barier międzyludzkich. Odniósł się również do historii i znaczenia konstytucji w państwie, roli samorządów terytorialnych oraz różnic w pojmowaniu i stosowaniu prawa wynikających z odmiennych doświadczeń historycznych różnych kręgów kulturowych.

P1140339

 więcej zdjęć

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!