Aktualności

W niedzielę 4 lutego 2018 w XXV Liceum odbył się na balu karnawałowy dla młodszego rodzeństwa uczniów, dzieci pracowników szkoły, a także dzieci z wawerskich świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Współorganizatorami i prowadzącymi zabawę byli uczniowie Liceum. Przepiękne stroje, karnawałowy wystrój i doskonałe humory sprawiły, że zabawy aż nie chciało się kończyć. Konkursy, w których do wygrania były nagrody, malowanie twarzy i grupowe zabawy taneczne dodatkowo uświetniły to popołudnie. Oli, Amelce i Emilce z 2d dziękujemy za prowadzenie a Danielowi za doskonałą oprawę muzyczną i niesamowitą atmosferę.

Bal 2018 15

 więcej zdjęć

W sobotę 3 lutego 2018r. o godzinie 20:00 w Hotelu Boss rozpoczął się bal studniówkowy. Przedstawiciele tegorocznych maturzystów powitali Panią Dyrektor Annę Czubarowicz, Wychowawców, grono pedagogiczne, rodziców i zaproszonych gości. Następnie maturzyści zatańczyli poloneza, a klasa 3a walca wiedeńskiego do choreografii Michaliny i Michała. Wspaniała zabawa urozmaicona pokazem tanecznym klasy 3c trwała do białego rana.

studniówka 18 1

 więcej zdjęć

Uczniowie XXV LO wzięli udział w IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego, wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Celem Tygodnia Konstytucyjnego było przybliżenie uczniom zagadnień prawa oraz doniosłej roli konstytucji.

Grupa naszych uczniów miała okazję uczestniczyć w wykładzie prof. M. Matczaka, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, który w pasjonujący sposób opowiadał o źródłach prawa.

09.01.2018 w naszej szkole odbyło się posumowanie Tygodnia Konstytucyjnego – gościliśmy uczniów i nauczycieli z XXVI LO, przedstawicieli Stowarzyszenia oraz byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, sędziego Jerzego Stępnia, który przedstawił bardzo ciekawą koncepcję roli obywateli w państwie, walcząc z fałszywymi wyobrażeniami państwa oraz zachęcając do współpracy i niwelowania podziałów i barier międzyludzkich. Odniósł się również do historii i znaczenia konstytucji w państwie, roli samorządów terytorialnych oraz różnic w pojmowaniu i stosowaniu prawa wynikających z odmiennych doświadczeń historycznych różnych kręgów kulturowych.

P1140339

 więcej zdjęć

Nie można wyobrazić sobie „Wybickiego” bez wystawienia jasełek. 22 grudnia 2017 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz obsługa szkoły, aby wspólnie wejść w magiczny czas Bożego Narodzenia. Jasełka rozpoczęła i zakończyła „grupa taneczna” uczniów kl. IIIa, a także szkolny chórek z przepięknymi pastorałkami.

Dowcipny tekst z odniesieniami do współczesnych wydarzeń oraz świetna, ciekawa choreografia, pełna emocji i bezbłędna gra aktorów, którzy mieli do opanowania całkiem spore kwestie, sprawiły że wszyscy oglądali, jasełka z wielką przyjemnością. Wszystkim zaangażowanym osobom należą się naprawdę duże słowa uznania .

Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Czubarowicz złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

 

 

Jasełka 2017 16

więcej zdjęć

 

swieta


Spokojnych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym 2018 Roku
życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie

XXV LO w Warszawie

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!