W dniach 17 – 24 kwietnia 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców.

Mecze rozgrywane były na naszym boisku o wym. 70x35m pomiędzy siedmioosobowymi drużynami reprezentującymi poszczególne klasy. Zasady według których przeprowadzony był turniej: Czas gry 2x20min., przerwa 5min. W przypadku remisu dogrywka 2x5min. i ewentualnie rzuty karne. Ilość zmian zawodników dowolna, ograniczona liczebnością klasy – zmiany „hokejowe”, dopuszczalne zmiany powrotne. Zachowania zawodników niezgodne z zasadami fair-play, cechujące się brakiem kultury osobistej skutkowały usunięciem z gry na 2 minuty. Poza tymi modyfikacjami sędzia dbał o przestrzeganie ogólnych zasad i przepisów gry w piłkę nożną. Do udziału zgłosiło się sześć drużyn reprezentujących następujące klasy: I a, I c, II c, III a, III b i III c. W wyniku losowania wyłonione zostały następujące pary drużyn:
I a – III a, I a – II c, III b – III c.
Wyniki I rundy:
I a – II c - środa 17.04 – 1 : 2
I c – III a – czwartek 18.04 – 4 : 2
III b – III c – piątek 19.04 – 4 : 2

Drużyny zwycięskie: I c, II c, i III b awansowały do półfinału. W wyniku losowania wyłonione zostały następujące pary drużyn:I c – III b i II c – wolny los, bezpośredni awans do finału. Mecz półfinałowy I c – III b odbył się w poniedziałek 22.04 i zakończył się zwycięstwem klasy I c 3 : 2 Finał – mecz II c – I c odbył się w środę 24.04 o godz.14.00. Mecz był bardzo wyrównany, zacięty i pełen emocji. W regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2 : 2, szczęśliwym dla I c, która wyrównała w ostatnich minutach. W trakcie dogrywki żadna z drużyn długo nie mogła zdobyć bramki. Zanosiło się na to że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne… I wtedy… na 2 minuty przed końcem… sędzia podyktował rzut karny dla I c za faul popełniony przez bramkarza II c w polu karnym. Wykorzystał go pewnie Bartek Bełtowski z I c – była to jego trzecia bramka w turnieju. Przez ostatnie 2 minuty trwała nawałnica II c na bramkę rywali, mieli okazje na zmianę wyniku ale ich nie wykorzystali…
Mistrzem XXV LO w roku szkolnym została klasa I c, pokonując 3 : 2 klasę II c. Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Antos, Krzysztof Warchoł, Maciej Tobiasz, Karol Świderski, Bartłomiej Bełtowski, Jan Korkuć, Wojciech Zwierzchowski, Kamil Marszał, Marcin Dąbrowski.

Piotr Ponceleusz.

DSC09

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!